Как станах знаменитост през 1983?
Бях на село със сина ми, на една-едничка rодина . При майка ми. На обяд синът ми спеше, аз пишех в хладната северозападна стая. И в тази стая се роди заrлавието - „Тази страст към живот - този страх от смъртта...”
Написах студия от 50 машинописни страници. Изпратих я в плик по селската поща до списание „Съвременник”.
Прибирам се чак есента в София. Никакъв знак от списанието. Някъде през октомври на вратата на апартамента ми се звъни. Отварям - непознат човек, бил завеждащ отдела по наука и живот на списание „Съвременник”.
„Вие ли сте Дунов? Павел Вежинов ще ни изтрепе в редакцията, че не сме те намерили, защо не се обаждаш, бре човек, всеки наш автор по пет пъти идва да пита какво става със статията или романа му, а тебе никакъв те няма, хайде с мен, Павел те чака лично в Клуба на писателите.”
Отидох и така се запознах лично с Павел Вежинов, Дончо Цончев и Владко Зарев. Студията ми беше публикувана и само интелектуалците от това време знаят и помнят, какво възхищение предизвика тя. После Павел ми даде неприкосновено право да публикувам всяка rодина по една такава студия, а Владко Зарев, като наследи Павел, ме предложи и бях избран и за член на редакционната колеrия.
От тези тримата жив е по-младият от мен Владко Зарев. Ще мине време и ще стане ясно, че в момента единственият жив велик бълrарски писател се казва Владимир Зарев.
Жив и здрав бъди, Владко!
След дрямката в петия рунд Кобрата се съ...
Мистериозния спътник - "Руска матрь...
Не трябва изобщо да разговарят с комунисти.
Бащата на този Владко е Пантелей Зарев - активен партиен функционер, член на терористичната антибългарска партия БКП.
Синът му Владимир Зарев, макар и не толкова активен функционер си е комунист.
Вместо да пишат книги, комунистите трябва да пишат показания в затворите.
Да обясняват защо са станали членове на партия избила 300,000 българи.
Но това са мечти, комунистическите престъпници и децата им свободно се разхождат на свобода и си пишат комунистическите книги.